The Boss single stage herlaadpers - Redding
Een goede pers is het hart van je herlaadbank. De Redding The Boss is precies dat. Een eenvoudige, sterke en betrouwbare enkelstaps pers waar je jaren plezier van hebt.
Het frame is gemaakt van gietijzer. Niet van aluminium, zoals bij veel lichtere persen in dezelfde prijsklasse. Dat verschil voel je meteen als je de hendel overhaalt. Het frame buigt niet mee en blijft strak in lijn, ook als je een lastige huls vol moet kalibreren. Redding geeft levenslange garantie op materiaal en afwerking, wat veel zegt over het vertrouwen in deze constructie.
De pers heeft een O-frame met een schuine opening van 36 graden. Die hoek is geen marketingdetail. Hij zorgt ervoor dat je goed zicht houdt op de huls en met je hand makkelijk bij de shellholder kunt. Bij langere hulzen merk je hoeveel prettiger dat werkt.
Primeren met gevoel
De "Smart" primerarm beweegt automatisch mee met de slag van de ram. Hij draait op het juiste moment naar binnen en klapt weer weg zodra je hem niet nodig hebt. Het inzetten van primers gebeurt helemaal onderaan de ramslag. Daar is de hefboomkracht het laagst en voel je het beste hoe de primer in de pocket zakt. Zo zet je primers strak op diepte zonder ze te pletten.
Tijdens het kalibreren en ontprimen worden de gebruikte primers uitgeworpen via een opening achter in de ram, vlak voor het hoogste punt van de slag. Met de magnetische primeropvang aan het frame vang je ze netjes op. Geen rondvliegende primers over je werkblad.
Specificaties
• Type: enkelstaps O-frame pers
• Framemateriaal: gietijzer
• Frameoffset: 36° voor zicht en toegang
• Diedraad: 7/8"-14 (alle standaard dies)
• Shellholders: alle universele shellholders
• Primerarm: "Smart" primerarm, automatisch meebewegend
• Primeropvang: magnetisch, aan het frame te bevestigen
• Montage: 3 bevestigingsgaten voor stabiele montage
• Hendel: schuine hendel, zijwaarts geplaatst
Voor wie is deze pers?
De The Boss past zowel op de bank van de beginnende herlader als bij de ervaren schutter die een degelijke tweede pers zoekt. Je laadt er rifle- en handgunkalibers mee, van klein tot fors. Wil je later uitbreiden naar de grootste magnumhulzen, dan kijk je naar de zwaardere Big Boss. Voor verreweg de meeste herlaadtaken doet de The Boss precies wat je ervan verwacht.
Twijfel je of deze pers bij jouw setup past? Mail ons gerust via vragen@hop.nl. We herladen zelf en denken graag met je mee. Bekijk ook onze andere herlaadpersen voor een compleet overzicht.